Print Friendly Version of this page pdf

ورود تجهیرات نظامی و نیروهای کمکی ارتش سوریه به شهر "تدمر"

در پی حمله شدید تروریست های داعش به شهر تاریخی«تدمر» مقادیر فراوانی تجهیزات نظامی و نیروی کمکی در اختیار نیروهای ارتش سوریه در این شهر قرار گرفت.به گزارش بهبهان نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از تسنیم، در پی حمله تروریست های داعش به شهر «تدمر» و اقدامات جنایت آمیز آنان، مقادیر فراوانی تجهیزات نظامی و نیروهای کمکی از استان حمص برای نیروهای ارتش سوریه در تدمر ارسال شد.

تروریست های داعش با حمله به تدمر بیش از 50 نفر را که بیشتر زن و کودک بودند، به قتل رساندند.

یک منبع نظامی سوریه به خبرنگار تسنیم گفت: تدمر از پنج محور باحمله گسترده تعداد زیادی از تروریست های داعش روبه رو شد به گونه ای که تروریست ها توانستند در ساعت های نخست حمله خود در این شهر پیشروی کرده و به برج الاشاره در کنار قلعه تاریخی این شهر برسند.

بنابر اعلام این منبع نیروی ارتش سوریه با پشتیبانی نیروی هوایی توانستند برج الاشاره را از اشغال داعشی ها آزاد کرده و خسارت های زیادی به تروریست ها وارد آورند.

داعشی ها در منطقه «واصف» بیشترین تلفات را داشتند به گونه ای که اجساد آنان در هر نقطه از این منطقه قابل مشاهده است و اکنون در حومه تدمر و در باغهای اطراف آن مستقر شده اند.

به گفته این منبع، انبارهای سلاح در منطقه العامریه در حد فاصل ریف شمالی تدمر کاملا تحت کنترل نیروهای ارتش قرار دارد و از شدت درگیری ها در این محل کاسته شده است، به گونه ای که اهای العامریه در کنار نیروهای ارتش به مبارزه با تروریست ها برخاسته اند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین توانستند در درگیری های شدید که شب گذشته با یک گروه تروریستی در اطراف روستای «السخنه» رخ داد، سرکرده این گروه معروف به «ابومالک التمیمی » و تمام نیروهای او را به هلاکت برسانند.

از سوی دیگر مامون عبدالکریم مدیرکل میراث و موزه ها در تدمر با هشدار در مورد ورود تروریست های داعش به این شهر تاریخی گفت: نبرد اکنون بین تمدن و وحشی گری و بربریت در جریان است.

وی تاکید کرد که تا امروز با مقاومت و ایستادگی شجاعانه نیروهای ارتش سوریه تروریست ها نتوانسته اند وارد این شهر شوند.

این در حالی است که تروریست های داعش سه شنبه شب منطقه السخنه در 70 کیومتری تدمر و در مسیر ارتباطی آن با دیرالزور واقع در شرق سوریه را هدف حملات سنگین قرار داده و در این شهر مرتکب جنایت شده و کودکان و زنان را از بام منازل پرت کرده و هر کس را که زنده مانده بود، سر بریدند تا جایی که شمار شهدای این حمله از 50 نفر فراتر رفت.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۹:۲۴ | جمعه, ۲۵ / اردیبهشت / ۱۳۹۴ | تعداد بازدید: 453
اشتراک گذاری

نظرات (بدون نظر)...

نظر دهید

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
نظر: فیلد اجباری.