Print Friendly Version of this page pdf

مجلس پروتکل الحاقی را تصویب نکرده است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: هنوز مجلس پروتکل الحاقی را تصویب نکرده و براساس این پروتکل که باید به تصویب مجلس برسد، ما اجازه بازرسی از سایت‌های نظامی‌ خودمان را نمی‌دهیم.به گزارش بهبهان نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از فارس،منصور حقیقت‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اظهارات اخیر آمانو نشأت گرفته از سرخوردگی نظام غرب از قدرت علمی و فنی جمهوری اسلامی ایران است و ما به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم ۱+۵ از سایت‌های نظامی ما بازرسی کند.


وی تصریح کرد: بهتر است آمانو اظهاراتی بر مبنای مباحث حقوقی و قانونی مشخص بزند، برای وی مناسب نیست که چنین مباحث خارج از حیطه قانون مطرح کند؛ آمانو باید دقت بیشتری در مورد اظهاراتش داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آرزوی دسترسی به سایت‌های نظامی کشورمان و کنترل آنها را آمانو و تمامی مسئولان حاکم بر آژانس به گور می‌برند.

حقیقت‌پور با اشاره به اینکه در هیچ ماده‌ای از پروتکل الحاقی الزام مشخصی به منظور دسترسی به سایت‌های نظامی برای کشورهای امضا‌کننده پیش‌بینی نشده است، افزود:‌ باید به این نکته نیز اشاره شود که هنوز پروتکل الحاقی را در مجلس تصویب نکرده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: پروتکل الحاقی فضا را برای بازرسی فراگیر هسته‌ای باز می‌گذارد، اما اجازه دسترسی به سایت‌های نظامی را نمی‌دهد.

حقیقت‌پور اضافه کرد: مگر اداره دنیا بر پایه قانون جنگل است که هرکس طبق خواسته خود عمل کند، منطقه‌ا‌ی را ممنوعه اعلام می‌کنند و پس از آن خودشان آن منطقه را نابود می‌کنند و حتی اجازه کمک‌های انسانی را نیز نمی‌دهند.

 

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰:۵۷ | جمعه, ۲۵ / اردیبهشت / ۱۳۹۴ | تعداد بازدید: 394
اشتراک گذاری

نظرات (بدون نظر)...

نظر دهید

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
نظر: فیلد اجباری.