Print Friendly Version of this page pdf

اصلاح طلبان بهبهان ، حامی مهندس کشت زر

گبرای اصلاحات و اصلاح طلبی به عنوان یک ترم سیاسی تعاریف متعدد و متفاوتی بیان شده است که شاید بتوان...اصلاح طلبان بهبهان ، حامی مهندس کشت زر 1. برای اصلاحات و اصلاح طلبی به عنوان یک ترم سیاسی تعاریف متعدد و متفاوتی بیان شده است که شاید بتوان مخرج مشترک همه این تعاریف را در خواست مردم به بهبود شرایط زندگی خود در همه ابعاد اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و .... دانست. سابقه تاریخی مردم ایران نشان میدهد اکثریت غالب مردم ایران همواره متمایل به تفکر اصلاح طلبی بوده و در هر بزنگاه تاریخی که فرصتی برای ابراز این تفکر حاصل شده است حماسه های بی نظیری خلق شده است 
2.در دوره های مختلف تاریخی هر گاه تفکر اصلاح طلبی فرصتی برای ابراز وجود داشته است تعدادی حزب یا گروه سیاسی که خود را منتسب به اصلاحات دانسته یا منبعث از تفکر اصلاح طلبی میدانسته اند میداندار جهت دهی به خواستهای مردم در راستای اهداف اصلاحات شده اند. معمولا در سالهای اول به دلیل تاثیر مستقیم رهبران اصلاحات که مورد وثوق مردم می باشند این احزاب به آرمان اصلاحات وفادار می مانند ولی با گذشت زمان این احزاب به گروه های محفلی تبدیل می شوند که قدرت زایش یا تطبیق خود با خواسته های مردم را از دست می دهند .
در این باب مثالهای تاریخی متعددی وجود دارد که شاید نزدیک ترین آن به لحاظ تاریخی انتخابات ریاست جمهوری سال 84 و شکست سنگین اصلاحات به دلیل فاصله گرفتن از خواستهای واقعی مردم بود .
3. در تاریخ معاصر ایران و خصوصا از نهضت مشروطه به این سو ، بهبهان همواره نقش پررنگ و بی بدیلی در تحولات تاریخی ایفا کرده است و این سابقه تاریخی به تولید برند بهبهان در حوزه تحولات اصلاحی ایران منتهی شده است. از سال 1376 که گفتمان جدید اصلاح طلبی در ایران با محوریت آزادی مخالف ،شفافیت و تعامل مطرح شد و در یک دوره بیست ساله شاهد فراز و فرودهای متعدد بوده است ، شهرستان بهبهان و مردم اصلاح طلب آن همواره به آرمانهای اصلاح طلبی وفادار مانده و هزینه های فراوانی را نیز به همین دلیل پرداخت کرده اند. گرایش اصلاح طلبی مردم بهبهان بهانه ای شده است تا در ایام انتخابات طیف وسیعی از تفکرات متعدد که بعضا در قامت احزاب چند نفره و فامیلی بروز پیدا میکنند داعیه دار تفکر اصلاح طلبی در بهبهان شوند .
آفتی که جریان اصلاحات در بهبهان و به تبع آن کل کشور را تهدید می کند محفلی شدن تصمیم گیری در این طیف فکری است به گونه ای که این گروههای به اصطلاح اصلاح طلب ، این تفکر اصیل را با یک سازمان سلسله مراتبی اشتباه گرفته و با اخذ تصمیم در جلسات محفلی و تلاش برای القای تصمیم خود به جامعه ی تشنه اصلاحات نظرات خود را بر جامعه تحمیل نمایند .
از آنجا که این رویه آفت بزرگ انتخابات در این دوره ، خصوصا در بهبهان ، محسوب می شود و می تواند ریشه های اصلاح طلبی مردم این شهر را بخشکاند بر همه دلسوزان به آرمانهای اصیل اصلاح طلبی است که مانع انحراف بیشتر در این تفکر شوند . لازم به ذکر است تفکر پیروزی در انتخابات و کسب قدرت به هر وسیله ممکن با روح متعالی اصلاحات که مورد انتظار مردم است منافات دارد در حالی که در این دوره به شدت از سوی بعضی از گروههای منتسب به اصلاحات در حال استفاده است.
4.اصلاحات و تفکر اصلاح طلبی در تیول هیچ کس نیست و نهایتا این مردم هستند که با انتخاب خود که بر مبنای انتظارات و دغدغه هایشان می باشد تفکر پیروز را انتخاب خواهند کرد . با توجه به پرسشهای بی پاسخ فراوان از گروههای منتسب به اصلاحات در بهبهان و عدم اقناع طیف بزرگی از اصلاح طلبان این شهر و با هدف جلوگیری از انحراف بیشتر تفکر اصلاح طلبی که می تواند در عقب ماندگی هر چه بیشتر شهرستان بهبهان نمود پیدا کند جمع بزرگی از اصلاح طلبان این شهرستان با انتخاب آقای کشت زر به عنوان پرچمدار اصلاحات در بهبهان در پی پاسخ به نیازهای اصیل مردم حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری هستند .همانگونه که پیشتر عنوان شد اصلاح طلبی منحصر به فرد یا گروه خاصی نبوده و هر فرد معتقد به مبانی اصلاح طلبی میتواند ضمن بیان افکار و اندیشه های خود و در صورت اعتماد مردم به عنوان سخنگوی اصلاحات تعریف گردد.
بر همین اساس گروه اصلاح طلبان شاخه بهبهان با هدف محرومیت زدایی از چهره شهرستانهای بهبهان و آغاجاری ، ترویج روحیه مسؤولیت پذیری و پاسخ گویی در بین مسوولان ، زنده کردن روح تعامل و گفتگو در جامعه و همچنین جلوگیری از انحراف بیشتر در تفکر اصلاح طلبی از آقای کشت زر به عنوان گزینه مورد وثوق خود در انتخابات دهم اردیبهشت حمایت می نماید .با امید به اینکه در سایه این انتخاب روند رشد و تعالی جامعه مترقی بهبهان رونقی افزون یابد.هادی حسینی        ۱۳۹۵/۰۱/۲۸

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱:۱۴ | شنبه, ۲۸ / فروردین / ۱۳۹۵ | تعداد بازدید: 1914
اشتراک گذاری

تعداد نظرات 2

نظر دهید

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
نظر: فیلد اجباری.