Print Friendly Version of this page pdf

درخواست جالب رئیس اسبق ورزش کشور: دولت استقلال و پرسپولیس را منحل کند و خیال همه راحت شود!

وبسایت رسمی برنامه نود - مزایده چهارم استقلال و پرسپولیس هم برگزار نشد تا همه عنوان جدیدی برای این بازی انتخاب کنند؛ «سرکاری».به گزارش بهبهان نیوز  و به نقل از خبرآنلاین، خیلی از مردم به این نتیجه رسیده اند که عزمی برای واگذاری سرخابی ها به بخش خصوصی وجود ندارد. مهندس مصطفی هاشمی طبا رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی و معاون رئیس جمهور، در گفت و گو با خبرورزشی در این باره حرف های جالبی می زند و می گوید، این دو باشگاه به هیچ وجه شرایط واگذاری را ندارند.

آقای هاشمی طبا مزایده چهارم استقلال و پرسپولیس هم لغو شد. خیلی ها به این نتیجه رسیدند که عزمی برای واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی وجود ندارد.
ببیند من می گویم که این دوباشگاه طبق ماده ۱۴۱ قانون تجارت، ورشکسته هستند و باید منحل شوند. اگر منحل نمی شوند دولت باید اینقدر برایشان افزایش سرمایه داشته باشد تا تمام بدهی شان را صاف کنند. آنوقت تازه واگذاری استقلال و پرسپولیس قانونی می شود. الان حضور این دو باشگاه به بخش خصوصی و واگذاری شان، غیر قانونی است. خودتان نگاه کنید. یک بار می گویند در بورس واگذار می شوند، یک بار می گویند فرابورس بعد می گویند مزایده دوم، سپس می گویند مزایده سوم و چهارم. ببیند این ناواردی، بیشتر از هر چیز موضوع را دچار مشکل کرده است.

پس شما می گوئید واگذاری این دو باشگاه اصلا امکانپذیر نیست.
قانون باید رعایت شود. وزارت اقتصاد و دارایی باید قانونا این دو باشگاه را ورشکسته اعلام کند. از طرفی می گویند این دو باشگاه طرفدار دارند و نمی شود این کار را کرد. بعد مزایده می گذارند و می گویند با اهلیت ها را شناسایی کنیم. اصلا این اهلیت یک چیز جدیدی است که آمده. کسی که بخواهد سرمایه گذاری کند، این مشکلات برایش ایجاد می شود. آخر قصه گفته اند دو باشگاه در اختیار وزارت ورزش و جوانان خواهد بود. باید در این باره از آنها سوال کنید.

باید چه اقدامی کرد تا این دو باشگاه راحت تر واگذار شوند؟
دولت هر وقت توانست این دو باشگاه را از شمول ماده ۱۴۱ خارج کند، می توانیم بگوئیم اراده لازم را برای واگذاری آنها دارد. شرکت ورشکسته را که نمی شود به مزایده گذاشت. باید تمام رویه های قانونی درست طی شود.

ولی این دو باشگاه مشتری دارند.
می گویند می خواهیم برندشان را بفروشیم. این یعنی چه؟ به قول شاعر این خانه از پای بست ويران است و خواجه در بند نقش ايوان است. اگر بتوانند مشکلات را رفع کنند و واگذاری قانونی شود، آنوقت از خصوصی سازی این دو باشگاه بگویند نه حالا که مشکلات وجود دارد.

بدهی ها زیاد است، به نظر نمی رسد این مشکلات به راحتی حل شود.
به خاطر همین نتوانسته اند تا الان کاری کنند. تا موانع برطرف نشود این مشکلات به قوت خود باقی می ماند.

بحث خصوصی سازی باعث شده تا این دو باشگاه هم بلاتکلیف باشند. تا همین حالا هم ضربه زیادی خورده اند.
ببیند استقلال و پرسپولیس که تنها مسئله ورزش نیست ولی الان فکر و ذهن وزارت ورزش و مملکت ایران را مشغول کرده اند. برای هر دو باشگاه هر کاری هم بکنند، هیچ تاثیری در ورزش ندارد. الان مسولان سرگرم یک بازی شده اند. بازی ای به نام استقلال و پرسپولیس و باشگاه سرخابی ها. چند وزارتخانه و مطبوعات هم شده اند درگیر همین بازی. به نظر من دولت با اعلام ورشکستگی و انحلال این دو باشگاه، خیال همه را حت کند تا مسولان دنبال ورزش مملکت بروند. الان واقعا بازی بدی شده است و به ورزش ما لطمه می زند.

 

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴:۰۳ | پنجشنبه, ۷ / خرداد / ۱۳۹۴ | تعداد بازدید: 237
اشتراک گذاری

نظرات (بدون نظر)...

نظر دهید

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
نظر: فیلد اجباری.