Print Friendly Version of this page pdf

بهترین گزینه هدایت ملوان؛

بازگشت فرهاد به قلعه قوهای سپید

تیم فوتبال ملوان که با فیروز کریمی به توافق نرسید در صدد است که فرهاد پورغلامی سرمربی سابق این تیم را روی نیمکت خود بنشاند و به نظر می رسد با کارنامه ای که این مربی داشته یکی از بهترین گزینه ها باشد.به گزارش بهبهان نیوز به نقل ازگروه ورزشی مشرق - گفته می‌شود ملوان پس از پشت سر گذاشتن یک فصل پرفراز و نشیب قصد دارد دوباره فرهاد پورغلامی را روی نیمکت هدایت خود بنشاند. البته با واگذاری مالکیت این تیم از سوی محجوب شاید همه معادلات به هم بخورد!

انزلی‌چی‌ها در لیگ سیزدهم با دراگان اسکوچیچ کروات روی پله هفتم مسابقات ایستادند آن‌هم در شرایطی که به طور میانگین از هر دیدار خود 1.46 امتیاز گرفته بودند. روی کاغذ این بهترین نتیجه‌ای بود که ملوانان در ادوار لیگ‌برتر به خود اختصاص دادند.

با این حال در لیگ چهاردهم شروع ناامیدکننده انزلی‌چی‌ها با نصرت ایراندوست و سپس ادامه کار با میسیلوویچ نزدیک بود کشتی‌شان را غرق کند. در نهایت هم فیروز کریمی از هفته17 بازی‌ها آمد و تیم را از سقوط نجات داد.

به عبارت ساده‌تر متولیان ملوان با جابه‌جایی‌ در کادر فنی خود نه‌تنها  موفق به تکرار عنوان هفتمی لیگ 13 نشدند بلکه نزدیک بود سقوط دوباره به لیگ دسته اول فوتبال را تجربه کنند.

پورغلامی فقط 0.05 امتیاز کمتر از دراگان گرفت
ملوان پیش از حضور دراگان در انزلی دو بار دیگر طعم خوش‌ حضور روی پله‌های هفتم و هشتم لیگ را چشیده بود. انزلی‌چی‌ها در پایان لیگ‌چهارم حرفه‌ای با کسب 41امتیاز طی 30دیدار هفتم شده بودند.

ملوان یک‌سال بعد با فرهاد پورغلامی روی پله هشتم لیگ ایستاد و جالب اینکه تیم آقافرهاد از نظر آماری شرایطش بهتر از فصل قبل بود.

انزلی‌چی‌ها در لیگ هفتم از هر دیدار خود به طور میانگین 36/1امتیاز گرفته بودند اما در لیگ‌هشتم با پورغلامی از هر مسابقه به طور متوسط 41/1امتیاز گرفتند. تیمی که پورغلامی ساخته بود از تیم رویایی فصل پیش- دراگان اسکوچیچ- طی هر دیدار تنها 0.05 امتیاز کمتر گرفت و این قابل تقدیر بود. به نظر می‌رسد متولیان ملوان قصد دارند دوباره از پورغلامی در راس سکان هدایت تیم‌شان بهره ببرند.

بازگشت فرهاد به قلعه قوهای سپید

پاقدم آقا فرهاد

فرهاد پورغلامی اولین‌بار در ایستگاه22 لیگ نهم به عنوان سرمربی روی نیمکت ملوان نشست. قوی سپید انزلی از 21 بازی قبلی خود با محمد احمدزاده 29 امتیاز گرفته بود که«ممی» رفت و پورغلامی سرمربی شد. پاقدم آقافرهاد هم برای ملوان خوب بود چون در هفته بیست‌ودوم مسابقات مقاومت شیراز را یک ‌بر صفر برد. هرچند که در نهایت ملوان با 41 امتیاز روی پله دوازدهم جدول 18 تیمی لیگ نهم ایستاد.

شکست پرسپولیس در دو دیدار رفت و برگشت
به گزارش مشرق، پورغلامی با ملوان در لیگ‌ دهم یکی از بهترین فصل‌های قوی سپید انزلی را رقم زد. ملوان با 13 پیروزی و 9 تساوی 48 امتیاز گرفت تا هشتم شود.

نکته قابل تامل رسیدن انزلی‌چی‌ها و پورغلامی به فینال جام‌حذفی بود. آنها که در نیمه‌نهایی استقلال را شکست دادند یک‌قدم مانده به جام مغلوب پرسپولیس علی دایی شدند در حالی که نمایشی قابل تقدیر را روی صحنه نمایش جام‌حذفی آوردند.

بازگشت فرهاد به قلعه قوهای سپید
ملوان و پورغلامی در لیگ دهم اگرچه دو بازی رفت و برگشت خود مقابل استقلال را با نتایج یک بر صفر(یکشنبه 7آذر89) و 2 بر صفر(یکشنبه 25اردیبهشت90) باختند اما در دو دیدار پرسپولیس را با نتایج 3 بر 2 و 2 بر یک شکست دادند.

تیم پورغلامی در نیم‌فصل لیگ دهم 21 امتیاز گرفته بود تا روی پله 11 مسابقات قرار بگیرد با این حال در پایان رقابت‌ها 48 امتیازی شد تا رقبایی مانند نفت آبادان، سایپا، شهرداری تبریز، نفت‌تهران، شاهین بوشهر و... را پشت‌سر بگذارد و هشتم شود.

شکست‌ناپذیر برابر پرسپولیس در ادوار لیگ‌برتر
فرهاد پورغلامی فینال جام‌حذفی فصل90-89 را در مجموع به پرسپولیس باخت. قرمزها در بازی رفت 4 بر یک کار را تمام کردند تا پیروزی یک بر صفر ملوان در دیدار برگشت رای به قهرمانی 4 بر 3 آنها دهد. با این اوصاف پورغلامی در طول ادوار لیگ هرگز به پرسپولیس به عنوان سرمربی نباخت و این نکته‌ای قابل توجه است. آقافرهاد در مجموع 10بار با سرخابی‌ها در لیگ‌های نهم تا دوازدهم روبه‌رو شد که حاصل ثبت چهار پیروزی، سه تساوی و سه شکست بود. در این میان پورغلامی هرگز برابر پرسپولیس نباخت اما در لیگ‌های دهم و یازدهم سه مرتبه قرمزها را با ملوان شکست داد. انزلی‌چی‌ها با آقافرهاد دو تساوی هم مقابل پرسپولیس به ثبت رساندند.

جمعه 21اسفند سال88 در ایستگاه 29 لیگ نهم اولین برخورد ملوان پورغلامی و پرسپولیس به تساوی یک- یک دو تیم انجامید. پورغلامی با قوی سپید در دیدار رفت لیگ دهم(یکشنبه 18مهر89) پرسپولیس را مقابل دیدگان تماشاگرانش 3 بر 2 برد و در دیدار برگشت(29اسفند89) 2 بر یک پیروزی‌اش را تکرار کرد.

ملوان و آقافرهاد هفته اول لیگ یازدهم برای سومین‌بار برابر یکدیگر قرار گرفتند تا مجددا صلح یک- یک بین آنها برقرار شود. با این حال در دیدار برگشت(یکشنبه 11دی90) این ملوان بود که با دو گل پرسپولیس را به سوی تهران بدرقه کرد. به این ترتیب پورغلامی با ملوان 9گل به قرمزها زد و پنج گل دریافت کرد تا 10امتیاز شیرین بگیرد و دو امتیاز بدهد.

هت‌تریک شکست برابر استقلال
این درست که ملوان برای رسیدن به فینال جام‌حذفی فصل 90-89 استقلال را با پورغلامی 2 بر یک شکست داد اما با آقافرهاد معمولا برابر آبی‌ها عملکرد خوبی نداشت. آقافرهاد با ملوان در لیگ‌های دهم تا دوازدهم پنج‌مرتبه مقابل استقلال قرار گرفت تا یک مرتبه طعم پیروزی را(4 بر 2) بچشد و سه‌بار دست‌هایش را به علامت تسلیم بالا ببرد.

انزلی‌چی‌ها اولین‌بار با این مربی یکشنبه 7 آذر 89 (هفته 16 لیگ دهم) برابر استقلال قرار گرفتند تا یک بر صفر شکست بخورند. استقلالِ پرویز مظلومی در دیدار برگشت هم(25اردیبهشت90) با دو گل کشتی شمالی‌ها را غرق کرد.

بازگشت فرهاد به قلعه قوهای سپید
پورغلامی البته در دیدار سوم بالاخره سنت‌شکنی کرد. ملوانان در هفته نهم لیگ یازدهم 4 بر 2 استقلال را در باتلاق انزلی گرفتار کردند تا فرهاد پورغلامی خاطره حماسه سه‌سال و نیم را فراموش نکند.

استقلال و ملوان پورغلامی یک‌بار دیگر با یکدیگر در ایستگاه 5 لیگ دوازدهم روبه‌رو شدند که نتیجه تلاش دو تیم مساوی یک- یک بود و پس از آن پورغلامی دیگر به عنوان سرمربی مقابل سرخابی‌ها قرار نگرفت.

باخت به سپاهان سند اخراج پورغلامی
فرهاد پورغلامی در 10هفته ابتدایی لیگ دوازدهم نتایج چندان بدی نگرفته بود با این حال شکست 2 بر صفر ملوان برابر سپاهان سبب شد تا تیمی که با 13 امتیاز روی پله نهم جدول قرار داشت فرهاد پورغلامی را کنار خود نبیند. ملوان و آقافرهاد قبل از اخراجش به 3پیروزی و 4تساوی رسیده بودند.
شاید نشان دادن در خروج به مردی که تیمش برابر قهرمان لیگ شکست خورد چندان منصفانه نبود با این حال آقافرهاد دو سال و هفت‌ماه قبل اخراج شد تا انزلی‌چی‌ها با جانشین او محمد احمدزاده در پایان لیگ دوازدهم، سیزدهم شوند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۳:۲۸ | چهارشنبه, ۱۳ / خرداد / ۱۳۹۴ | تعداد بازدید: 288
اشتراک گذاری

نظرات (بدون نظر)...

نظر دهید

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
نظر: فیلد اجباری.