Print Friendly Version of this page pdf

واکنش رسانه‌های چینی به ورود خانم‌های ایرانی به ورزشگاه ها

روزنامه‌ها و سایت‌های چینی نسبت به ورود خانم های ایرانی به ورزشگاه‌ها در آستانه بازی‌های خانگی ایران در لیگ جهانی والیبال واکنش نشان دادند.بازی‌های خانگی لیگ جهانی والیبال در حالی در تهران آغاز خواهد شد که طبق هماهنگی‌های به عمل آمده قسمتی از ورزشگاه به بانوان اختصاص داده شده تا بانوان ایرانی نیز این دیدار را از نزدیک مشاهده کنند.

پایگاه اینترنتی news.xinhuanet که به نظر اطلاع کافی از حضور بانوان ایرانی در سال های گذشته در بازی‌های مختلف ندارد عنوان کرده است که در بازی ماهان و دانشگاه آزاد پس از 36 سال قانون منع حضور بانوان در ورزشگاه ‌ها برداشته شده است.

این در حالی است که در بازی های بسکتبال در سالیان اخیر نیز خانم‌ها به ورزشگاه می‌آمدند و بازی تیم مورد علاقه خود را تماشا می‌کردند. در واقع غیر از ورزشگاه صد هزارنفری بانوان ایرانی بارها با رعایت شئون اسلامی و بدون هیچ مشکلی تیم های ایرانی را تشویق کرده‌اند.

در این سایت آمده است: در دیدار ماهان و دانشگاه آزاد اتفاق مهم، حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه بود که پس از مدت ها رخ داد. شرایطی که قرار است در بازی‌های ایران در لیگ جهانی والیبال نیز رعایت شود. به این ترتیب پس از مدت‌ها بانوان ایرانی نیز همچون آقایان می‌توانند بازی‌های تیم ملی کشورشان را از نزدیک مشاهده کنند.

تیم ملی والیبال ایران که همراه روسیه با یک امتیاز در انتهای جدول گروه خود قرار دارد باید در تهران برابر آمریکا، لهستان و روسیه به میدان برود.

ایسنا

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵:۱۹ | سه شنبه, ۱۹ / خرداد / ۱۳۹۴ | تعداد بازدید: 408
اشتراک گذاری

نظرات (بدون نظر)...

نظر دهید

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
نظر: فیلد اجباری.