Print Friendly Version of this page pdf

حوزیان روحیه شهادت طلبی، شجاعت، مردانگی و پایمردی در برابر بیگانگان را فرا بگیرند

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه قم، اظهار داشت: تمامی کسانی که در حوزه ها مشغول تحصیل علوم دینی هستند، روحیه شهادت طلبی، شجاعت، مردانگی و پایمردی در برابر بیگانگان و قداره بندان را فراگرفته و هرگز از مرگ نهراسند.به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، به مناسبت شهادت مظلومانه آیت الله شیخ نمر باقر النمر، اساتید، روحانیون و طلاب حوزه های علمیه بهبهان و قشرهای مختلف مردم مومن و ولایتمدار بهبهان امروز(15 دی) با اجتماع در صحن مطهر امامزاده فضل(ع) جنایت رژیم دست نشانده آل سعود در به شهادت رساندن این عالم مجاهد را محکوم کردند.

 

در این مراسم حجت الاسلام سید محمد ناصری از اساتید حوزه علمیه قم، طی سخنانی ضمن عرض تبریک وتسلیت شهادت این عالم شهید به محضر امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب، گفت: این برای حوزه های علمیه افتخار بزرگی است که همیشه سربدارانی دارند که شهادت آنها باعث برافراشته شدن پرچم هدایت و آزادی خواهی و مبارزه با بیگانگان و استکبار بوده و هست.

 

وی افزود: امیدواریم تمامی کسانی که در حوزه ها مشغول تحصیل علوم دینی هستند، روحیه شهادت طلبی، شجاعت، مردانگی و پایمردی در برابر بیگانگان و قداره بندان را فراگرفته و هرگز از مرگ نهراسند و تا آخرین نفس و قطره خون در راه اعتلای کلمه بلند اسلام عزیز جانفشانی کنند.

 

حجت الاسلام ناصری، با تلاوت آیه «من المومنین رجال صدقو» با بیان اینکه باید وظیفه خود را در برابر این حوادث ناگوار بدانیم و این وظیفه را قرآن کریم در این آیه مشخص کرده است، ادامه داد: ما باید مرام شهیدان را یاد بگیریم، پیام آنها را بیاموزیم و لحظه ای از نشر پیام و هدف آنها کوتاهی نکنیم.

 

وی با تجلیل از مقام شهید آیت الله نمر، با اشاره به اینکه یکی از مواردی که شیخ شهید به آن شدید اعتراض داشت راه انداختن جنگ نیابتی بود، اضافه کرد: امروز استکبار جهانی و آمریکا وقتی دیده اند توان پیشگیری از بیداری اسلامی وگسترش اسلام در منطقه را ندارند جنگ نیابتی در منطقه راه انداخته اند.

 

وی تصریح کرد: پرچمدار این جنگ نیابتی عربستان سعودی است و امروز آل سعود پرچمدار جنگ با اسلام عزیز به نیابت از آمریکا واسرائیل شده است و این جنگ را به نام جنگ شیعه و سنی شروع کرده و به دنبال گسترش آن است و این در حالیست که علمای اسلا م ندای وحدت سر داده اند.

 

استاد حوزه علمیه قم، خاطر نشان کرد: هدف دیگر استکبار جهانی از به راه انداختن جنگ نیابتی این است که چهره اسلام را به گونه ای دیگر که خود می خواهند به جهانیان معرفی کنند که موجب نفرت جهانیان از اسلام شود.

 

وی با بیان اینکه نص صریح قرآن و سیره پیامبر اکرم(ص) دعوت به اسلام به زور اسلحه نبوده و نیست بلکه باید با برهان و استدلال کسی را به اسلام هدایت کرد، افزود: توسل به زور برای پذیرش اسلام آن هم اسلام وهابی و آمریکایی دستورالعملی است که استکبار جهانی به رژیم آل سعود داده است و با این کار می خواهد از گسترش دین اسلام جلوگیری کند.

 

وی راه انداختن و تجهیز گروه های تکفیری به ویژه داعش در منطقه را در همین راستا خواند و با تجلیل از مقام والای شهدای مدافع حرم گفت: امروز رزمندگان مدافع حرم دشمنان اسلام را به زانو درآورده وسرکوب کرده اند و با توکل بر خداوند به زودی شاهد ریشه کن شدن آنها خواهیم بود.

 

حجت الاسلام ناصری، با اشاره به اینکه امروز باید با تمام توان از مدافعان حرم پشتیبانی و توطئه دشمن را در نطفه خفه کنیم، بر پشتیبانی از ولی فقیه و تقویت نظام اسلامی تاکید کرد و اذعان داشت: امروز جمهوری اسلامی و رهبری معظم انقلاب کانون مبارزه با جنگ نیابتی در منطقه است.

 

وی با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مهم خبرگان و مجلس شورای اسلامی از کلیه کاندیداها خواست تا خالصانه و با نیت خدمت به اسلام نظام و مردم و تقویت ولایت فقیه و حفظ دستاوردهای خون شهیدان به عرصه انتخابات وارد شوند و هدفشان رسیدن به موقعیت و پست و مقام نباشد که در این صورت خون شهدا را پایمال کرده اند.

 

وی با اعلام اینکه کلیه کاندیداها باید به قانون تمکین کنند، به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر نعمت بودن انتخابات اشاره کرد و یاد آور شد: تلاش کنیم این نعمت رابه نقمت تبدیل نکنیم؛ حضور حداکثری مردم در انتخابات افتخاری برای نظام اسلامی است.

 

استاد حوزه علمیه قم، با تاکید بر شرکت گسترده مردم در هر دو انتخابات، عنوان کرد: سعی کنیم به کاندیدای اصلح رای دهیم تا باعث تقویت نظام و رهبری باشند و همه کاندیداهای مجلس و طرفداران آنها را از تخریب و تبلیغ علیه دیگر کاندیداها برحذر داشت.

 

وی اظهار کرد: با این کار خود را گرفتار گناهان زشتی مثل غیبت و تهمت نکنیم، مردم باید به کسانی رای دهند که همچون شیخ نمر وآیت الله مدرس در مقابل بیگانگان ایستادگی کرده و در مقابل زیاده خواهی های استکبار پایدار و مقاوم بایستند و فریب آمریکا را نخورند و هیچ گاه عقب نشینی نکنند.

 

در پایان این مراسم بیانه ای در محکومیت جنایات آل صعود قرائت که با تکبیر حاضران مورد تایید قرارگرفت.

تاریخ انتشار: ۰۳:۳۵:۳۱ | چهارشنبه, ۱۶ / دی / ۱۳۹۴ | تعداد بازدید: 1107
اشتراک گذاری

تعداد نظرات 2

نظر دهید

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
نظر: فیلد اجباری.