Print Friendly Version of this page pdf

دانایی : آقای محمد شفیعی فرهنگ دوست اگر سینما خواسته مردم است ، لجبازی نکنید مردم شهر که سینما دارند همان را برایشان تعمیر و بازگشایی کنید

بهبهان نیوز : پس از انتشار مطلبی در سایت ارگانیان با تیتر آقایان محترم سینما خواسته مردم است لطفا لجبازی نفرمائید . آقای دانایی طی تماسی که با دفتر سایت بهبهان نیوز داشت به مطلب درج شده پاسخ دادند , گفتند :آقای محمد شفیعی فرهنگ دوست اگر سینما خواسته مردم است ، لجبازی نکنید مردم شهر که سینما دارند همان را برایشان تعمیر و بازگشایی کنید

نعمت الله دانایی عضو شورای شهر بهبهان به خبر نگار بهبهان نیوز گفت : در ابتدا به صورت تیتر وار نکاتی را بیان می کنم سپس پاسخ دیدگاه آقای رافع نگارنده مطلب درج شده در سایت ارگانیان را خواهم داد  .

آقای رافع در پاسخ به دیدگاه آقای فرجیان پور 3 نکته را به شما یادآوری کردم که مواظب خودتان باشید . نکته سوم این موضوع بود که مواظب باشید قدرت طلبان ، چاپلوسان و منفعت طلبان شما را فریب ندهند که متاسفانه احساس می کنم دارید فریب می خورید . برای اثبات این موضوع :

الف: آقای رافع قرار نیست سینما ساخته شود .بهبهان سینما دارد مالک به عمد از سینما استفاده نمی کند و دلیل آن را عدم صرفه اقتصادی می داند .پس منفعت طلبی پشت ماجرای سینما است.

ب: آقای رافع سینما که موجود است و با یک هزینه جزئی آماده به کار می شود و سینمای شهر فعال خواهد شد، مگر اینکه شما هدف دیگری داشته باشید . آقای رافع مالک به دنبال منفعت خودش است . شما چرا وارد این بازی شده اید . به خدا پناه ببرید و از مردم شهر عذر خواهی کنید .

ج:آقای رافع خانم محمد شفیعی عضو شورای شهر خواهر مالک سینما در صحن شورا با حضور تعدادی از اعضای شورا و آقایان امیر عباس جوکار و فرشاد نعمتی اعلام کردند که بهبهان نیاز به سینما ندارد نظر شما نسبت به جمله خانم محمد شفیعی چیست؟

د: آقای رافع من از روز اول که برای سینما به من مراجعه کردید صادقانه تا کنون موضوع را پیگیری کردم و تا آخر هم ادامه خواهم داد و از هیچ کس و هیچ چیزی هم واهمه ندارم.

ه: لطف کنید بین من به عنوان مخالف تغییر کاربری سینما و مالک سینما و خبرنگاران و اصحاب رسانه یک میز گرد دایر کنید تا واقعیت ها روبه رو گفته شود . چرا با واسطه باشد . من اعلام آمادگی می کنم (مالک سینما همه مدارک را هم همراه خودشان بیاورند)

اما پاسخ آقای رافع

1-آورده اید که سال 86 – 85 تا کنون موضوع سینما لابنحل مانده است . از شما می پرسم ، آیا موضوعی که 8 سال طول کشیده است می تواند بدون علت باشد . آقای رافع شما علاقه خودتان را فدای منفعت طلبی دیگران نکنید . مطمئن باشید به گونه ای که مالک سینما انتظار دارد موضوع سینما حل نمی شود و مشکل دارد . ضمنا مالک که 8 سال صبر کرده است چند ماه دیگر هم می تواند صبر کند تا جواب کمیسیون ماده 5 هم داده شود. نیاز به جو سازی و حاشیه سازی نباشد.

2-آورده اید که مالک سینما گفت : قصد فروش را دارم .من چون تعهد داده بودم از فروش امتناع ورزیدم .
لطفا به مالک سینما بگوئید که شما چه تعهدی داده اید ؟ضمن اینکه شما به چه قیمت سینما را خریده اید و با تغییر کاربری آن به چه قیمتی می خواهید آن را بفروشید ؟(خواهش می کنم جواب 3 سوال را حتما به گوش مردم برسانید . شجاعت و صداقت داشته باشید؟


3-آورده اید که به دلیل بازی سیاسی چرا که خواهر مالک سینما به فلان شخص برای ریاست شورا رای نداده ؟ از خداوند منان می خواهم که دامن دروغ گو را در همین دنیا بگیرد . اما پاسخ این بند ، کدام کاندید از خانم محمد شفیعی خواستند به ایشان رای دهد که حالا ایشان مانع مصوبه سینما است؟ آقای اسمی زاده که بدون رقیب کاندید ریاست شورا بود ند . جهت یاد آوری این جانب در زمانی که بحث انتخاب شهردار بود و به همراه خانم محمد شفیعی کاندیدمان آقای پیدایش بود مخالف مصوبه شورا با موضوع سینما بودم و آن را بر خلاف اعتقاد دیگر دوستانم امضا هم کردم و نوشتم مخالفم . چون من به خودم اجازه نمی دهم که از حقوق مردم شهرم بگذرم . نه از کسی باج می گیرم و نه به کسی باج می دهم.

4-در همان مصوبه ای که خودتان هم در سایتتان زدید در بند 5 آمده است در صورت نیاز به کمیسیون ماده 5 موضوع به کمیسیون مربوطه ارجاع و مراحل قانونی طی گردد . انصاف داشته باشید . اگر واقعا نیاز نبود چرا این بند آمده است . کاری بکنید که در دنیا و آخرت شرمنده نشوید . آقا رافع خدا نکند که بوی پول به مشام شما هم خورده باشد . که اگر جوانان مثل شما به دامن منفعت طلبان بیفتند فاتحه آینده شهر را هم باید خواند . چون گذشتگان که بهبهان را فروختند و صدای کسی هم بلند نشد ولی من حاضربه فروش شهرم نیستم .

5-آقای رافع خدا را شکر که قانون شناس هم هستید . دوست عزیز کمیسیون ماده 5 در مورد تغییر کاربری ها تصمیم می گیرد . جزئی و کلی هم ندارد . موضوع این است که شما فراموش کردید آقای محمد شفیعی مالک مادی سینما است نه مالک معنوی سینما چون سینما متعلق به شهر است نه شخص . ضمن اینکه وقتی یک ملکی ساخته شده است اصلا نمی توان آن را تغییر کاربری داد . ولی بنابر هر دلیل یک زمین را می توان با رای کمیسیون ماده 5 تغییر کاربری داد.

6-اما در مورد مدارک که فرمود خلاصه می گویم . در شورا با نفوذ خاص شهرداری نامه ای ارسال کردند که شورا آن را در تاریخ 26/3/93 مصوب کرد . بعد از آن در تاریخ 21/4/93 مدیر کل امور شورا و شهرداریهای استانداری طبق نامه شماره 23111/42/44 مخالفت خود را اعلام کردند . در نامه آوردند که اگر در کمیسیون بند 5 اداره ارشاد اسلامی هم مصوب شود حتما باید به کمیسیون ماده 5 هم جهت تصویب ارسال شود . سوال ؛ اگر واقعا مصوبه شورا قانونی بود چرا مدیر کل مخالفت کردند و مالک سینما اگر می دانست که کار تمام است چرا در تاریخ 10/6/93 چند ماه بعد از مصوبه شورا جلسه کمیسیون بند 5 را تقاضا کردند شما برای اطلاع مردم نامه ها را بر اساس تاریخ مرور کنید و مردم را فریب ندهید.

7-آقای رافع  سرمایه گذار اگر دوستدار انجام کار فرهنگی است . چرا مبلغ ناچیزی را صرف تعمیر سینما نمی کند و آن را برای علاقمندانی مثل شما آماده به کار نمی کند . من اعلام آمادگی می کنم مالک سینما با تعمیر سینما به همین صورت موافقت کند و در عوض ما در پروژه ای دیگر به ایشان کمک می کنیم تا در شهر سرمایه گذاری کند.


8- آقای رافع من هم حاضرم طوماری با امضای بیش از 2000 نفر بیاورم که مردم مخالفند سینما طبق خواسته مالک فعلی سینما فعال شود . بسیاری از مردم با ما تماس می گیرند که چرا می خواهید خیانت کنید و سینما را بفروشید . من به دنبال اجرای قانون هستم .

9-آقای رافع ملکی که شما در خیابان پیروز (ابن سینا) مثال زده اید در شورای سوم بود چرا انسان اینقدر بی انصاف و ضعیف النفس باشد که جسارت گفتن حقیقت را نداشته باشد . چند نفر از اعضای شورا ی فعلی در شورای قبلی بودند . برای رضای خدا از آنها سوال کنید ، موضوع این ملک چیست ؟ ضمن اینکه مصوبه این شورا در مورد استفاده از پارکینگ آن بود تعدادی از اعضای شورا مخالف آن بودند ولی همان کسانیکه حالا برای دفاع از مالک سینما این حرف را می زنند در آن روز موافق این مصوبه بودند (حتی خانم محمد شفیعی ). یا اینکه حد اقل مخالفت نکردند . خداوند به دوستان غیرت بدهد.(مدارک نزد سایت بهبهان نیوز موجود است)

10-در مورد آخرین بند دیدگاه شما آورده اید ، امیدواریم که این شهر به دست خود بهبهانی ها آباد گردد نه کسانی که فکر می کنند بهبهانی اند . شدیداً از این گفته شما متاسفم . هر چند می دانم وقتی کسی بخواهد انتحار کند (خود کشی کند) از همه چیز خودش می گذرد . من یک جمله به شما می گویم . لطفا از این تاریخ به بعد خودتان را به عنوان یک دلسوز بهبهان قلمداد نکنید بلکه به عنوان دلسوز منفعت طلبان و حامی قومیت گرایان یاد کنید . من که به طور کامل از شما نا امید شده ام . لطفا برای من ثابت کنید که غیر بهبهانی ها بهبهان را خراب کردند که حالا دعا می کنید بهبهانیها بهبهان را آباد کنند  . اگر در این شهر دلسوزی بود تا کنون وارد گود سازندگی می شد و بهبهان را می ساخت.

آقای رافع متاسفم که شما قومیت گرایی کردید و موضوع بهبهانی و غیر بهبهانی را آشکارا تبلیغ می کنید . خدا به این شهر و جوانانی مثل شما که فکر می کنند آینده این شهر هستند رحم کند .

تاریخ انتشار: ۰۰:۴۷:۰۷ | دوشنبه, ۷ / مهر / ۱۳۹۳ | تعداد بازدید: 2653 سینما شهر فرنگ بهبهان, دانایی, سینمای بهبهان
اشتراک گذاری

تعداد نظرات 8

نظر دهید

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
نظر: فیلد اجباری.